Header Photo

Transport kontenerowy do 24 ton

Historia transportu kontenerowego sięga połowy lat 60, kiedy w związku z rosnącą koniunkturą gospodarczą do punktów transportowych trafiały coraz większe ilości towarów będących przedmiotem handlu zagranicznego. Ogromna ilość drobnicowych partii ładunków wymagała czasochłonnych i kosztochłonnych manipulacji przeładunkowo-składowych, co spowalniało i upośledzało transport prowadząc do coraz większych strat finansowych. Aby temu zaradzić wymyślono koncepcję łączenia drobnicowych partii ładunkowych w duże jednostki ładunkowe. Tak pojawiły się kontenery.

Obecnie transport kontenerowy jest jedną z najpopularniejszych form przewozu dużych ilości ładunków drobnicowych. Kontenery wykorzystuje się również do przewozu surowców, w tym także surowców wtórnych i kruszyw, których – z różnych względów – nie można lub nie opłaca się rozładowywać bezpośrednio na grunt.  

Nasza firma oferuje profesjonalny transport kontenerowy surowców wtórnych – metali i makulatury – o łącznej wadze ładunku do 24 ton. Dysponujemy kontenerami o różnej wielkości, dzięki czemu do przewozu możemy wykorzystywać kontenery, które jak najpełniej będą odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom klientów. W ramach oferty świadczymy usługi odbioru surowca od klienta oraz usługi związane z transportem zakupionego w naszym skupie surowca do klienta. Oferujemy również wynajem kontenerów do przewozów. Kontenery dobieramy adekwatnie do tonażu przewożonego ładunku oraz wymagań technicznych samochodu, którym będą transportowane.